علی سفلی

2

علی سفلی متولد 1361 در مینودشت، خواننده است.
فارغ التحصیل لیسانس مهندسی الکترونیک می باشد، فعالیت خود را با کلاس های ناصر چشم آذر شروع کرد و حالا چندین تیتراژ برای تلویزیون خوانده است.
نام کاملش علی قزل اهل روستای پس‌ پشته است.
نام هنری خود را از نت موسیقی سل فی انتخاب کرده، در کودکی از مینودشت استان گلستان به تهران مهاجرت کردند و آنجا در رشته الکترونیک فارغ التحصیل شده است.
بعد از فارغ التحصیل در تهران شرکتی الکترونیک خود را تاسیس کرد و حالا نزدیک 40 نفر پرسنل دارد و می گوید بصورت کاملا اتفاقی وارد عرصه موسیقی و تیتراژ تلویزیون شده است !
موسیقی را با گذراندن کلاس های صداسازی و سلفژ در آموزشگاه زنده یاد ناصر چشم آذر فراگرفت اما بصورت جدی از سال 91 بعد از فوت مادرش با پیشنهاد برادرش خلیل به سمت خوانندگی رفت.
بعد از فوت مادرم خیلی داغون و منزوی شده بودم.
با تلاش داداشم و اسرار اون به سمت خوانندگی رفتم تا برای مادرم یک آهنگ بخوانم و این شد که با مهدی سفیدگر آهنگساز آشنا شدم و با کمک ایشان اولین آهنگ را منتشر کردم.
آقای سفلی با اینکه چند سالی نیست وارد عرصه موسیقی شده و معتقد است تیتراژ خواندن منوط به داشتن روابط است تابحال چندین تیتراژ در تلویزیون اجرا کرده است.
از جمله آنها می توان به تیتراژ سریال دیوار به دیوار، تیتراژ تله فیلم بلندی های زیر باد، برنامه مثبت دو و برنامه ترانه باران اشاره کرد.
در زمستان 97 عل سفلی موفق شد تیتراژ برنامه فرمول یک با اجرای علی ضیا را نیز برعهده بگیر، او حالا تجربه های موفقی در عرصه تیتراژ و شهرت بدست آورده است.
آقای سفلی خواننده، سالهاست ازدواج کرده و یک پسر نوجوان دارد.
شروع شهرت آقای سفلی با فیت های مشترک با خوانندگان نامی از جمله علیرضا روزگار، مهدی سفیدگر و علی اصحابی بود، او تاکنون 21 تک ترک منتشر کرده است.
می گوید بدنبال مجوز آلبوم و برگزاری کنسرت رسمی می باشد.

آهنگهای علی سفلی

علی سفلی من و کافه

علی سفلی دلسرد